Aldatılıyor olabileceğinizi gösteren 20 ipucu … Dedektifler açıkladı: Aldatıldığınızı nasıl anlarsınız?

İnsanlar, sadakatsiz partnerlerini aldattıkları esnada yakalamak için ya da aldatmaya dair şüphelerini doğrulamak için uzmanlara yani özel araştırmacılara başvuruyor. Aldatanların gizli ve gayri meşru ilişkilerini ortaya çıkaran bu araştırmacılar, birinin bir şey gizleyip gizlemediğini gösteren tüm ipuçlarını biliyor.
Özel dedektiflik hizmeti veren Tom Martin’e göre aldatanların sergilediği 20 davranış

Daha önce federal ajan olarak çalışmış ve aldatmaları ortaya çıkarma konusunda en iyi uzmanlardan ABD’nin Kaliforniya eyaletinde Martin Dedektiflik Hizmetleri’nin Başkanı Tom Martin ne zaman korkuya kapılmak gerektiğini ve az bilinen tehlike işaretlerini anlatıyor.
Martin’e göre aldatanların hepsi aynı yöntemleri izliyor.
Geçtiğimiz 40 yıl boyunca birbirine benzer belirtiler olduğuna şahitlik eden Martin, aldatmanın en iyi 20 ipucunu Seeing Life through Private Eyes adlı kitabında yazdı.
Martin’e göre belirtiler çok açık olsa da bunlardan 1 veya 2’sini tespit etmeniz endişelenmenizi gerektirmiyor. Ancak bu ipuçlarından 4 veya daha fazlasını partnerinizde gözlemliyorsanız bu onun sizi aldattığının bir işareti sayılabilir. Aldatan partnerin en çok sergilediği tavırlar, işyerinde fazla mesai, iş seyahati yapma ve aşırı tepkisellik. Spora gitmek ya da yeni elbise almak gibi kendini daha iyi forma sokma çabaları da partnerinizin zihninde biri olduğunun işareti olabilir.
Hayatınızdaki insanın sizi aldattığının en önemli göstergelerinden birinin de sezgi olduğunun altını çizen Martin, insanların partnerleri tam anlamıyla dürüst olmadığında bunu fark ettiğini belirtti.

Aldatılıyor olabileceğinizi gösteren ipucu listesi:
1. Değişen alışkanlıklar
2. Evden erken ayrılmak ve geç gelmek
3. İş seyahatleri
4. Tatile gitmeme veya aile buluşmalarına katılmama
5. İşyerinde aşırı fazla mesai yapma
6. Açıklanamayan harcamalar
7. Gizli hesaplar (Instagram, e-posta)
8. Gizli kredi kartı faturaları
9. Ekstra kişisel bakım
10. Başkasının kokusu (boyundaki tipik ruj izi)
11. Daha önce alışık olmadığın hediyeler alması
12. Tuhaf nesneler (arabadaki prezervatifler)
13. Spora gitmek
14. Bilinmeyen bir numaradan gelen cevapsız çağrılar
15. Şifreli veya gizli mesajlar
16. Daha az seks
17. Kaçamak cevaplar verme veya aşırı tepkisellik
18. Bariz yalanlar
19. Sinirlilik veya çabuk öfkelenme
20. Sürpriz ziyaretlerden nefret etme (aldatan için uygunsuz bir zaman olabilir)
Bir partner bu belirtilerden hiçbirini göstermese de sezgileriniz yoluyla bazı durumların farkına varabilirsiniz.
Martin günümüzdeki teknoloji çağında, insanların çoğunun korkuları ile şüphelerini kendi kendilerine teyit edebildiğini ve sorunu araştırmak için özel dedektiflere bel bağlamadığını belirtiyor ve şunları ekliyor:
“Oyun çok değişti. Bunun sebebi de tamamen teknoloji.”
Martin’e göre, belirtiler hep aynı ancak kişinin aldattığını tespit etmek artık telefonu açmak veya iCloud hesabına giriş yapmak kadar kolay. İnsanlar artık partnerleri gece geç saatlerde telefon görüşmesi için ortadan kaybolduğunda veya mesajlarını gizlediğinde onları “kendi kendine yakalıyor”.
Ancak böyle durumlarda panik yapılmaması ve ani yargılara varılmaması gerektiğini belirten Martin alelacele alınan kararların “asılsız kaygılar sebebiyle değerli bir ilişkiyi tehlikeye atabileceğini” söyledi.

https://www.indyturk.com/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*