Beğeni sayılarınız da artacak! Fotoğraf çektirirken bunlara dikkat edin! Fotoğraflarda doğal yollardan güzel çıkacaksınız

Teknolojinin gelişmesi ve elimizden düşmeyen telefonlar sayesinde pek çoğumuz kendi çapında birer fotoğrafçı. Bir de sosyal medyada fotoğraf paylaşmayı çok seviyorsanız mutlaka daha güzel durmak istiyorsunuzdur. Genelde gördüğümüz gibi fotoğraf çekemiyor ve çektiremiyoruz, öyle değil mi? Belki de bu hileleri öğrendikten sonra beğeni sayılarınızda yaşayacağınız artışa siz bile şaşıracaksınız.

Hayatımızın kopmaz parçası haline gelen sosyal medya ve buralara eklediğimiz fotoğraflar, bazı teknik bilgilere de hakim olmayı gerektiriyor. Poz verirken yapacağınız en ufak bir harekete daha kilolu ya da kısa çıkmanıza neden olabilir. Ancak bazı noktalara dikkat ederseniz siz de fotoğraf çektirmekten vazgeçemez bir hale gelebilirsiniz. Peki fotoğraf çektirirken nelere dikkat etmeli? Nasıl daha güzel bir görüntü elde edebiliriz?

Fotoğraf çektirirken neler önemli?

Vereceğiniz poza dikkat etmelisiniz

Bazı pozlar sizi daha uzun ya da isteğinize bağlı olarak daha zayıf gösterir. Bunun için yapmanız gerekenler omuzlarınızı dik tutmak ve çenenizi hafifçe öne doğru çıkarmak. Bu hareketler daha uzun bir boy için kullanılabilir.

Ayak bileklerinizin yanı sıra belinizi de biraz bükülü halde durursanız ince bir görüntü elde edebilirsiniz. Her fotoğraf çekiminde ideal pozunuzu yakalamanız önemli.

Kıyafet seçiminiz çok önemli

Koyu renkli kıyafetler, basenleri gizler ve daha zayıf bir görüntü sağlar. Düz ve sade kıyafetler da kalın desenli ve gösterişli elbiselere göre daha ince ve uzun gösterir. Yüksek bel pantolon ve etekler de bacakların daha uzun durması için gereklidir. Özellikle önemli fotoğraf çekimlerinizde bu moda tercihlerine uymanızı öneririz.

Ayakkabı tercihiniz duruşunuzu etkiler

Boyunuzu ve kilonuzu etkileyen bir diğer faktör de nasıl bir ayakkabı giydiğinizdir. Yüksek topuklu ayakkabılar, bacakların daha uzun ve daha ince görünmesini sağlar. Balerin ayakkabıları giymeye karar verdiyseniz bacaklarınızın daha kısa ve kalın durmasını göze aldığınız anlamına gelir.

Işıklandırma bir fotoğrafın en önemli noktalarından

Fotoğraflarda daha şık bir görüntü elde etmek için doğru ışıklandırmadan yararlanmış olmanız gerekiyor. Aydınlık bir ortamda çekilen fotoğraflarla ince bir görüntü sağlarsınız. Fotoğrafı doğru açıdan ışıklandırırsanız yüz hatlarınız belirginleşir. Bu da sosyal medya platformlarında daha fazla beğeni anlamına gelir.

Doğru bir perspektif her şeydir

Fotoğrafın çekildiği açı, görüntüyü doğrudan etkiler. Yukarıdan çekilen bir fotoğrafta daha uzun ve zayıf görünürsünüz. Aşağıdan bir açı kullandığınızda ise daha kalın bir vücudunuz olur. Bu yüzden yukarıdan çekilmiş fotoğrafları tercih etmelisiniz. Fotoğrafın çekildiği açıya göre poz vermek, vücudun doğru açıdan verilmesi ve daha iyi bir görünüm sağlamak için de önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir