Erdoğan’dan muhalefete çok sert ‘Öcalan’ tepkisi: Hukukumuzda katilin yeri bellidir

Cumhurbaşkanı Erdoğan Malatya Deprem Konutları Temel Atma ve 1442 Konut, 250 Köy Evi ile 47 Dükkan Anahtar Teslim Töreni’nde önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları şöyle:

Maalesef bu yılın Ramazan ayın depremler sebebiyle buruk geçirdik. Bu vesile ile depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Nerede olursak olalım, kalbimizde kafamızda hep burayla buradaki insanlarımızla birlikteyiz. Biz asla bu depremi unutmadık, depremde kaybettiğimiz canları unutmadık. Deprem yıkıntıları altında kalan hayalleri unutmadık. Tüm kayıpları telafi etmekte kararlıyız. Yıkılan evlerin daha güvenlisi ve moderni ile yapacağız. Şehirlerimizi en güzel haliyle yeniden ayağa kaldıracağız. Çünkü biz bu ülkeyi aşk ile seviyoruz. Biz Malatya’ya sevdalıyız. Çünkü biz bu millete hizmet etmeyi şereflerin en büyüğü olarak görüyoruz. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik.

İkrar verdiğinde ikrarından dönmeyen, davasına sadık Malatya yanımızda olduğu sürece önümüzde hiçbir engel duramaz. Malatya, bizimle olduğu sürece bizim bileğimizi kimse bükemez. Göğsünde bin yılların şeref nişanını taşıyan Malatya ile yol yürüdükçe Türkiye Yüzyılı bizim için bir el uzatımı mesafede. Bu şehir zor günde, dar günde, kar günde bir olanlardan. Birliğinde taviz vermeyenlerin, yüreği ve bileği ile vatanına sahip çıkanların. Ejdadın emanetini yaşatmayı şereflerin en büyüğü bilenlerin…

Malatya, ipi Kandil’deki PKK’lıların eline olanlara yar olur mu? Malatya FETÖ’ye gülücük dağıtanlara yar olur mu? Milletin ve devletin geleceğini ortaya sürenlere yar olur mu? Ülkesinin güvenliğini terör örgütlerine, dış politikasını emperyalistlere teslim edeceklere yar olur mu? Siz bu işi bitirdiniz. Allah’ın izni ile 14 Mayıs’ta sandıkta bitireceksiniz. Malatya’ya da zaten bu yakışır. Bu şehir bizi hiç yalnız bırakmadı. 14 Mayıs’ta da bu kutlu yürüyüşü devam ettireceğiz. Milletlerin tarihlerinde kimi acı, kimi tatlı ama hepsi de geleceği için önemli yol ayrımları olan hadiseler vardır. Türkiye için 6 Şubat depremleri de 14 Mayıs seçimleri de böyle bir öneme sahiptir. Deprem bölgesindeki 6 milyona yakın bağımsız bölümü inceledik. 872 bin bağımsız bölümün yıkık, acil yıkılacak, hasarlı olduğunu belirledik. Malataya’da bu rakam 132 bine yakındır.

MALATYA’YA 70 BİN KONUT

Depremden 15 gün sonra Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza bağlı TOKİ vasıtasıyla ilk konutların kazmasını vurmuştuk. Amacımız 319 binini 1 yıl içinde teslim edecek şekilde 650 bin yeni konut ve köy evi yaparak şehirlerimizi normale döndürmektir. Evlerle birlikte iş yerlerini de ihmal etmiyoruz. Malatya’ya 70 bin konut planladık. Yeni konutlarımızı 4 katı geçmeyecek şekilde yapacağız. Tüm bu konutları Malatya’nın mimarisine uygun şekilde planlıyoruz. Parkıyla, çarşısıyla adeta Malatya’nın çehresini küçük küçük şehirler ile donatacağız. Malatya’da inşa edeceğimiz 6.700’ünün temelini sizlerle birlikte atarak ya Allah Bismillah diyoruz. Pötürge’de, Yeşilyurt’ta daha önceki depremden hak sahibi olan vatandaşlarımızın anahtarlarını teslim edeceğiz. Vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.

Bölge genelinde 94 bin konut ve köy evinden yaklaşık 43 bininin temelini attık. Bugün 6 bin 700 konut ve köy evinin temelini atıyoruz.

Malataya’da başladığımız köy evlerinden bir kısmını Ramazan Bayramı’nda teslim edeceğiz. Biz Malatya’ya çok fazla eser kazandırdık. Malataya’ya 79 milyar lira tutarında kamu yatırımı yaptık. Şehrimize üniversite açtık. Yüksek Öğretim Yurt binaları kazandırdık. Toplam 56 adet spor tesisi inşa ettik. Malatyalı ihtiyaç sahiplerine 5,5 milyar lira tutarında kaynak aktardık. Toplam yol uzunluğunu 464 km’ye ulaştırdık. Tarım ve ormanda Malatya’ya 14 baraj kazandırdık. Son 20 yılda inşa ettiğimiz sulama projeleri ile arazileri sulamaya aştık. 

Amacımız 319 binini bir yıl içinde teslim edecek şekilde 650 bin yeni konut ve köy evi yaparak şehirlerimizi normal hayatlarına döndürmek.

Acaba bu bay bay Kemal ne yaptı? Bunun yaptığı bir şey var mı? Bay bay Kemal bir zamanlar SSK’nın genel müdürü değil miydi? Aman yarabbim o hastanelerin hali neydi? Ah Savaş Ay hayatta olsaydı da o programları tekrar tekrar gösterseydi. Hastalarımız hastanede ölüyor ve orada rehin kalıyordu. Bay bay Kemal sen bunların hesabını nasıl vereceksin? Şimdi ise bizim muhteşem hastanelerimiz var. Şu kovid’de bizim hastanelerimiz olmasaydı bizim halimiz nice olurdu. Biz durmadık çalıştık. Eğitimde çalıştık, yollarda, ulaşımda çalıştık. Durmak yok yola devam. Bu seçimler ülkemizin ve milletizin gelecek çeyrek asrını belirleyecek. Siyaset sahnesini sizler de takip ediyorsunuz. Gelin onlara sandıkları mezar edelim. Şu CHP PKK terör örgütünün parlementodaki uzantıları ile beraber yürümüyor mu? Terör örgütlerinin Kandil’deki ağa babaları oradan talimat veriyor mu? Öyleyse bu yavrularımızı dağa kaçıran bu terör örgütüne onların parlementodaki uzantılarına PKK’ya YPG’ye aklına ne gelirse, 14 Mayıs’ta hep birlikte bir ders veriyor muyuz.? Bu seçimlerde sadece adaylar rekabet etmiyor. Bu seçimlerde Batı buraya talimat veriyor. İki farklı zihniyet yarışıyor. Son 20 yılda ülkemize kazandığımız Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla, milletimizn 60 yıllık hayalini gerçekleştirdiğimiz Togg’umuzla…

Sadece hayal satan, sadece lafazanlık yapan, uçuk kaçık vaatlerle günü kurtarmaya çalışan bu ekibin siyasetten tasfiye vakti gelmiştir.

Ülkemizin en büyük dünyanın ilk SİHA gemisi TCG Anadolu’yu izlediniz mi? CHP’nin adamları, karayüzleri onlar ise ne yapıyorlar TCG Anadolumuzu karalıyorlar. Bunlar Togg’u da karalıyorlar. Siz iktidar olmadınız mı? Oldunuz. Siz bir toplu iğne yapamadınız. Bir eseriniz var mı? 10 tane 11 tane büyükeşhir belediyeniz var. Hiçbir şey yok. Kurdukları masada her gün yeni bir kavgaya tutuşan terör örgütlerine gülücükler dağıtan, Kandil’den aferin alan, zılgıt yiyen… Bizim LGBT ile işimiz yok. Biz bu sapkınlarla mücadele ediyoruz. Aile bizim için kutsal, ona laf ettirmeyiz. Şu anda anamuhalefetin yanındaki yavru muhalefet bunlar LGBT ile ilgili bir şey söyleyebiliyor mu? Hiçbir şey söyleyemez. Söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu. Arkadaşı bay bay Kemal olandan ne beklersiniz? Tek bir eserleri yok. Cumhur İttifakı’nın duruşu bu, dimdik ayaktayız. Bunların yıkmaktan, durdurmaktan başka hiçbir vaatleri yok.

Türkiye tarihi bir seçim yaşayacak. Bu seçimler ülkemizin ve milletimizin sadece gelecek 5 yılını değil gelecek çeyrek asrını, yarım asrını belirleyecek

“HUKUKUMUZDA KATİLİN YERİ BELLİDİR”

Artık biz İHA’larımızı, SİHA’larımızı, Akıncılarımızı hepsinden öte KIZILELMA’mızı yapıyoruz. Bunların yasaktan, baskıdan başka mazileri yok. Ne diyor? Terörist başını çıkaracaklarmış? Ne diyor Selo’yu çıkartacaklarmış. Bizim hukukumuzda katillerin ve yatakçıların yeri bellidir. Cumhur İttifakı’nın iş başında kalması şart. Eser olmayınca ortada sadece çekişme, bol hakaret ve saygısızlık var. 3 günlük siyasi çıkarları için bölücülerle kol kola girmek gibi omurgasızlıkları var. 1 senede toplantı üstüne toplantı yapıp aday belirleyemeyenler bu ülkeye huzur getirebilir mi? 85 milyonluk Türkiye’yi idare edebilirler mi? Ruhsuz, ufuksuz, vizyonsuz böyle bir ekibe bırakın Türkiye’yi, bırakın Malatya’yı, bakkal dükkanı bile emanet edilemez. Bizim bildiğimiz Malatya bu ülkeyi 7 ortaklı bir yıkım ittifakına teslim etmez. Bizim bildiğimiz Malatya azılı teröritleri aramıza salmayı vaat edenlere asla itibar etmez.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir