Hem Yiyor Hem de İzletiyor: Brad Pitt Filmlerinde Neden Hep Yemek Yiyor?

Merhabalar. Brad Pitt’in filmlerinde hiç dikkat ettiniz mi? Oynadığı karakterler durmadan bir şeyler atıştırır. Özellikle Ocean’s Eleven filminde bu seyircinin gözünden hiç kaçmayacak kadar fazladır. Bu içerikte Pitt’in filmlerinde neden sürekli bir şeyler yediğini kaleme aldım.

İyi okumalar dilerim.

Brad Pitt’in filmlerinde dikkat ettiyseniz hangi karakteri oynarsa çok yemek yer. Hem de çok! Ne dersiniz onun karakterlerinin her zaman aç olmasıyla bizim onun filmlerini sevmemiz arasında bir bağlantı var mıdır? Neden olmasın!

Hollywood’un en büyük isimlerinden biri olan Brad Pitt’in kariyeri boyunca pek çok önemli özelliği ön plana çıkar. Ancak filmlerinde sürekli yemek yemesi o kadar da çok konuşulmaz.

90’ların başında sinemada görünmeye başlayan ve ardından 2000’li yıllarda gişe rekorları kıran filmlerde yer alan Brad Pitt, son on yılda The Tree of Life, Moneyball, Fury, Once Upon a Time in Hollywood ve Babylon filmlerinde rol aldı.

12 Years a Slave ve Selma gibi filmlerin yapımcılığını üstlenerek çok yönlü bir aktör olduğunu dünyaya gösterdi. Pitt, kariyerinin tüm aşamalarında sakin, soğukkanlı ve kendine hakim bir kişiliğe sahip oldu.

Oscar adaylı bir aktör olması ve Oscar ödüllü bir yapımcı olmasına rağmen Brad Pitt’in karakterlerinin, izleyicileri yıllardır büyüleyen bir yönü vardı: Filmleri boyunca sürekli yemek yiyordu. Pitt’in hayranlarının gözünden kaçmayacak bir ayrıntıydı bu.

Aslında, yemek yemek her insanın hayatta kalmak için yapması gereken bir aktivite olsa da filmlerde yemek yiyen insanları göstermek o kadar da yaygın değildir. Pitt’in filmlerinde sürekli bir şeyler atıştırmasının bu kadar dikkat çekmesinin nedeni de budur.

Yemek yemek herkesin yaptığı bir şey olduğu için Pitt’in ekrandaki yeme alışkanlığı izleyicilerin bilinçaltında onunla daha fazla bağ kurmasını sağladı. İnanılmaz değil mi?

Hemen hemen hiç kimse Brad Pitt’e bakıp aynı olduklarını hissetmez, ancak o patates kızartmasını, bir hamburgeri ya da eline geçen her şeyi yemeye başladığında izleyiciler onunla daha fazla bağ kurabilir.

Yukarıda bahsettiğim şey oldukça stratejik görünse de Pitt’in canlandırdığı karakterlerin çoğunun yemek yemesinin nedeni bu değil. Gerçek sebep, Pitt’in bir röportajında da bahsettiği gibi “fazla otlayıcı olması ve bir şeylerle meşgul olmayı sevmesi”.

Yine de Ocean’s Eleven filmlerinden hatırlayacağınız üzere Pitt’in yeme alışkanlığı karakterin üstüne tam oturmuştu.

Pitt’in bu davranışının istatistiksel sonuçları da bir hayli çarpıcı. Öylesine tuhaf ki Brad Pitt, filmleri içinde yemek yediği sahneler varsa o film, gelen eleştiriler ve finansan açıdan daha başarılı oluyor. Bunun için 200 kaloriden fazla yemesi yeterli!

Bütün bunlar sadece bir tesadüf mü yoksa Pitt başarılı filmlerinde daha mı çok yemek yiyordu? Sanırım ikisi de birbirini etkiliyor. Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir