İngiltere’nin konuştuğu ses kaydı: ‘Oğlum birini öldürdü’

İngiltere’nin Radstock bölgesinde yaşayan bir annenin oğlunu ihbar etmek için polisi aradığı ses kaydı ülkenin en çok konuşulan konularından biri oldu.

Şu anda 19 yaşında olan Joshua Delbono geçtiğimiz Temmuz ayında iki grup arasındaki kavga sırasında 16 yaşındaki Charley Bates’i kalbinden bıçakladı.

Bugün Bristol Crown Court’ta görülen davada mahkeme jürisi 19 yaşındaki genci ömür boyu hapis cezasına mahkum etti. Delbono’nun en az 21 yıl boyunca hapiste kalması bekleniyor.

ANNENİN SES KAYDI BÜYÜK YANKI UYANDIRDI

Mahkemeye sunulan deliller Delbono’nun annesinin polisi arayıp oğlunu ihbar ettiği ses kayıtları da yer aldı. Basınla paylaşılan ses kaydı İngiltere’de büyük yankı uyandırdı.

Delbono’nun Charley Bates’i bıçakladıktan sonra olay yerinden kaçtığı ve Frome’da yer alan aile evine gittiği öğrenildi. Anne Donna Delbono oğlunun karıştığı suçu öğrenir öğrenmez polisi aradı.

“OĞLUM BİRİNİ ÖLDÜRDÜ”

Mahkemeye sunulan ses kaydında annenin polise ‘Oğlum birini öldürdü’ dediği duyuluyor. Oğlunun gün içinde Radstock’ta olduğunu eve gelip kendine olanları anlattığını söyleyen anne, “Artık benim evimde hiç bir yere gitmesine izin vermiyorum” dedi.

Polisin sorduğu sorulara soğukkanlılıkla cevap veren anne “Şu an benim yanımda. Ona bunu yapmak zorunda olduğumu söyledim” diyor.

SEBEBİ 20 POUND’LUK PORÇ

18 yaşındaki gencin karıştığı kavganın sadece beş dakika sürdüğü öğrenilirken, gençlerden birinin ölümüne neden olan korkunç olayın sebebinin 20 Pound’luk bir borç olduğu belirtildi.

Delbono olay yerinden hızla kaçtıktan sonra arkadaşları ile beraber bıçaktan ve üstlerindeki kıyafetlerden kurtulmaya çalıştı. Ancak daha sonra annesinin yanına giderek ona her şeyi itiraf etti.

Bıçaklanan gencin olaydan 35 dakika sonra hayatını kaybettiği öğrenilirken Delbono, mahkemede bıçağı içgüdüsel olarak yanına ve aldığını kimseyi öldürmeyi planlamadığını belirtti. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir