Kartal Belediyesi Kurban Bayramı Hazırlıklarına Devam Ediyor

Kartal Belediyesi, Kurban Bayramı’na sayılı günler kala vatandaşların ibadetlerini sağlıklı ve hijyenik şartlarda yapabilmeleri için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Kartal’da kurban satış ve kesim alanının hazırlıklarının tamamlanmasının ardından Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından tüm hayvanlar sağlık kontrolünden geçiriliyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, kurban pazarındaki tüm hayvanların sağlık durumu, aşı kartları ve nakil belgeleri tek tek kontrol ediyor.

Kesim sırasında hayvanların kaçma olasılıklarına karşılık görev yapacak bir yakalama timi oluşturulurken, kesim alanlarında meydana gelebilecek herhangi bir olumsuz duruma karşı da ambulans bekletiliyor. Kartal Belediyesi ekipleri, kurban satış ve kesim alanındaki çalışmalarıyla, vatandaşların ibadetlerini sağlıklı ve hijyenik şekilde yapmalarını hedefliyor.

Kurban kesim ve satış alanının Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından parselasyon çalışmaları da yakın zamanda tamamlandı. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, alanda gerekli denetim ve güvenlik tedbirlerini alırken, bölgenin temizliği ve atıkların toplanması da Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülüyor. Bölgenin haşerelere karşı düzenli olarak ilaçlanması ise Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından sağlanıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*