Kedisiz hayat düşünemeyenler açıkladı: Kediler neden çok seviliyor? Kedi sevgisi nereden geliyor? Kedilerle ilgili bilinmeyenler

Önce sokakların daha sonra da ev ve ofislerin hakimi olan kediler, internetin de popülerleri arasında yer alıyor. Antik Mısır’dan bugüne kadar herkesin hayatlarında yerlerini alan ve herkesi çok etkisi altına alan bu minik hayvanların marifeti ise saymakla bitmiyor. Peki insanlar kedileri neden bu kadar seviyor? İşte kedilerle ilgili bilinmeyenler…

Gülümser ve yürekleri ısıtırlar

Yavru ya da yetişkin kediler yürekleri ısıtma özellikleriyle sıcacık bir etki bırakırlar. Sevimli ve tüylü halleriyle herkese kendilerini sevdiren kediler, çok da eğlencelidir.

Yürekleri ısıtan kediler, yorulana kadar oynarlar. Parlak gözleri ve tatlı mırıldanmalarıyla kalpleri kazanmak için sahiplerinin kucaklarında dolaşırlar.

Uyurken izlemek gibisi yok!

Kedilerin uyurken büründükleri haller, çevrelerindeki her insanın kalbini çalmak için çabalarlar. Yorgun bir günün ardından ve iş hayatından sonra yanınıza gelen kedileri bir de uyurken izleyin ve rahatladığınızı hissedin.

Miskin miskin durmalarına da bakın!

Hayvanların miskin şekilde dolaşmalarına bakmalısınız. Onlar bulundukları her yerde uyuyabilirler. Koltuk, çekmece, sandalye ya da bilgisayar masaları fark etmeksizin her yerde uyumayı severler. Her yerde ve her şekilde uyumak için ideal hayvan olan kedilerle bu konuda yarışa girmemelisiniz.

Meraklı gözleriyle çok tatlılar

Kedilerin merakı kimi zaman başlarını belaya da sokar. Masadan masaya atlamak, en yüksek yerlerde gezmek, kutuların arasından sıkışıp kalmak… Ancak unutmayın ki onlar başlarının çaresine bakarlar. Bu meraklı halleriyle ne kadar sevimli olduklarını biliyorlar mı acaba?

Utangaç tavırları da çok sevimli

Meraklı gözleri ve her yere girip çıkan tavırlarına bakmayın, çok da duygusal ve utangaçlar aslında. Bu yönleriyle de çok dikkat çeken kediler, insanlar için ayrı bir nimet kıvamındalar. Onları sevin ve keyfinize bakın.

Stresinizi azaltırlar

Yanınıza usulca uzanan, ayaklarınızın etrafında dolanan, kendilerini sevdirmek için onca hareket yapan kediler kimi zaman ağrılarınızı da dindirir. Ne kadar zor ve stresli bir gün geçirseniz de eninde sonunda onları sever ve rahatladığınızı fark edersiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*